Jak se pozná, že člověk má nějaké zdravotní potíže?

Říká se, že zdraví má člověk jen jedno a je to skutečně pravda. Mnohdy stačí dodat tělu chybějící vitamíny a minerály, čímž se doplní chybějící účinné složky. Jak se pozná, že člověk má nějaké zdravotní potíže?

Není to nijak složité pochopit, protože každý má v sobě ukryté jisté hranice a signály, které tělo vysílá, a jsou zcela srozumitelné. Tušíte, že se něco děje a pokud je nebudete přehlížet, tak můžete předejít velmi snadno onemocnění. Častokrát za takovým signálem stojí nedostatek vitamínů a minerálů, který ovšem může způsobit celou řadu dalších zdravotních problémů. Než se vůbec začne nedostatek projevovat tak, že si ho všimnou i ostatní, tak předně vy sami zaznamenáte nejčastěji zvýšenou únavu, celkovou slabost organismu, ale rovněž i jeho velmi sníženou obranyschopnost. Tělo je příliš slabé, aby mohlo bojovat i proti nachladnutí.
Viditelné projevy nedostatku vitamínů
Pokud to necháte zajít ještě dál, až za určité hranice, věřte tomu, že si i ostatní lidé všimnou, že je s vámi něco v nepořádku. Praskání koutků, třepení nehtů nebo jejich lámání, stejně tak padání vlasů nebo jejich zhoršená kvalita, lesk i síla, to jsou pouhé začátky větších problémů. Může dokonce dojít až ke zhoršení pleti, což samozřejmě ovlivní i váš vzhled. Takových signálů je celá řada a rozhodně není na místě je ignorovat, protože mohou směřovat nebo upozorňovat na problémy, které povedou k nemocem a závažnějším zdravotním problémům.
Mnohdy stačí málo
Zvláště během zimního období se celkem běžně projevuje nedostatek vitamínů a minerálů. V současné době ovšem není problém si zakoupit celou řadu potravinových doplňků, které velmi snadno tělo podpoří a to nejen při jejich výrazné nedostatku, ale také při rekonvalescenci po prodělané nemoci, kdy by se měla rozhodně zvýšit dávka vitamínů a minerálů. To samé platí při větší fyzické zátěži, stresu nebo i během zimního velmi mrazivého počasí, kdy pokožka musí statečně odolávat povětrnostním podmínkám. Vitamíny by se neměly přehlížet a podceňovat v žádném věku, o jejich použití se můžete poradit s lékárníkem a předejít tak zdravotním problémům. 

Lékárna Life přináší zdraví.

Autor: Lékárna LIFE

Další články

Jsme tým lékárníků, kteří den co den pomáhájí lidem všech věkových kategorií s jejich zdravotními potížemi. Nejčasjší problémy a jejich řešení jsme pro vás sepsali do článku